Candela

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 89 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Knihydobrovsky.cz
89 Kč
Není skladem

Krátký popis
Monografie španělského rodáka Félixe Candely (1919-1997) představuje jeho dopad na moderní mexickou architekturu i mezinárodní vliv. Prohlédneme si odvážné strukturální experimenty s materiály jako je železobeton i nové metody, jak ušetřit náklady a materiál ve stavebnictví. Candelovi se daří promítat své technické know-how do vysoce kvalitních konstrukcí i do velmi kvalitní architektury. Geometrie provází jeho impozantní sochařské dílo, a to nejen v průmyslových budovách, ale také v kostelech, restauracích, univerzitních budovách a sportovních zařízeních. S touto knihou, čtenáři poznávají, jak stavební problematika vyúsťuje do poetických a bizarních forem, a jak pokroky v technice mohou vést k expresionistické architektuře.
Naše tipy


Druhá republika trvala velmi krátce, od podzimu 1938 do jara 1939. Přesto se na těchto z historického pohledu několika málo dnech dá velmi dobře pozorovat rozpad státu, svíraného v podstatě ze všech stran nepřáteli. Tento rozpad nezpůsobili pouze vnější nepřátelé a evropské velmoci, ale také obyvatelé Československa, pro které byla československá idea prázdným pojmem. Na osudu obyvatel druhé republiky se bohužel dá také velmi dobře pozorovat, jak snadno se společnost otočí zády k těm nejslabším, ať už to byli uprchlíci z pohraničí, političtí emigranti nebo Židé.