Šlechta v období dvojvěří

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 0 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
0 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Bez aktivní podpory šlechty by se nikdy neprosadilo reformní hnutí. Následné události, které vyústily v husitskou revoluci, ji načas z výsluní smetly. Své pozice získala šlechta zakrátko zpět a z konfliktu vyšla posílena — politicky, majetkově i právně. Věroučný rozkol ale postavil urozenou vrstvu před nové výzvy, na které reagovala zpočátku jen váhavě. Zapojit konfesní souvislosti do staletí utvářeného šlechtického étosu nebylo snadné. Jak vlastně fungovaly interkonfesní sňatky? Jak skloubit věrnost panovníkovi s věrností své víře? Byli nižší šlechtici závislí na věroučném postoji mocných magnátů? Jak probíhaly šlechtické konverze? Pohřbívali utrakvisté i v katolických klášterech? Na tyto otázky se snaží odpovědět kniha, která nahlíží svět šlechty především zrcadlem jejích vlastních hodnot.

Výběr knih autora Robert Novotný


Naše tipy


Publikace: Příležitostné nápady - Ferrante Elena. Po dobu jednoho roku posílala redakce Guardianu Eleně Ferrante, autorce slavné tetralogie Geniální přítelkyně, různé náměty a otázky. Ona se nad nimi zamýšlela ve svých pravidelných týdenních sloupcích, aby nakonec vznikl tento výjimečný soubor, neopakovatelná literární hra, v níž Ferrante tvoří texty, které se tolik odlišují od jejích románů. Ale ani změna žánru nepotlačila její literární eleganci a pronikavost a jen podpořila celosvětové uznání, kterého se jí dostalo po vydání tetralogie Geniální přítelkyně. Prostřednictvím Příležitostných nápadů se čtenářům Eleny Ferrante dostává jedinečné šance nahlédnout do světa výjimečné autorky a pochopit její inspirativní mysl. Všech dvaapadesát sloupků je doprovázeno barevnými ilustracemi známé italské umělkyně Andrey Uciniové. Publikace: Příležitostné nápady - Ferrante Elena.