Stručné dějiny každého z nás - Příběhy zaznamenané v našich genech

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 384 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
384 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis
Příběhy zaznamenané v našich genech "Objevná kniha genetika, který umí skvěle popularizovat svůj obor. Čte se jako detektivka. A přináší čtenáři poučení o nás samých: Odkud jsme se tu vzali? Jak jsme se vyvíjeli? V čem se každý z nás liší od ostatních?" – Václav Pačes
Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Stručné dějiny každého z nás - Příběhy zaznamenané v našich genech je 384 Kč

Výběr knih autora Adam Rutherford

Výběr knih vydavatele Leda

Kniha Anglické hodiny

Anglické hodiny

Cena od 240 Kč

Kniha 21 lekcí pro 21. století

21 lekcí pro 21. století

Cena od 249 Kč

Kniha 3x Camus (Mor, Cizinec, První člověk)

3x Camus (Mor, Cizinec, První člověk)

Cena od 593 Kč

Kniha (M)Učednice

(M)Učednice

Cena od 139 Kč

Kniha Anglická gramatika v kostce

Anglická gramatika v kostce

Cena od 182 Kč

Naše tipy


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.