Constraining Chance

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 1 133 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Constraining Chance koupíte na Bookshop.cz
Bookshop.cz
1 133 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis
Examines the representation and staging of chance in literature through the work of the French writer Georges Perec. This book explores the ways in which Perec's texts exploit the possibilities of chance, by both tapping into its creative potential and controlling its operation.

Zobrazit celý popis
Výběr knih autora James Alison

Zobrazit všechny knihy autora James Alison
Výběr knih vydavatele Northwestern University Press

Zobrazit všechny knihy vydavatele Northwestern University Press
Naše tipy


Čas vos

Pomsta, nebo odpuštění? Román o moci minulosti a síle květin.

Bára a Ptáčník. Dva lidé, jejichž cesty se protnuly dávno předtím, než se ti dva potkali. Bára je přesvědčená, že její život by byl mnohem šťastnější, kdyby do něj před lety kdosi nezasáhl a nezměnil jeho směr. Minulost už sice nevrátí, ale může se pokusit přepsat ji v paměti lidí. A taky přemýšlí o pomstě. Zatím však vyčkává, zabydluje se v novém domově a sází květiny.

Ptáčník se na rozdíl od ní s minulostí naučil žít. Necítí se ukřivděný, nevadí mu, že ho lidé považují za podivína, ani ho netíží osamělost. K životu mu stačí svoboda, les a pozorování ptáků. Nebo snad ne?

Nový román Aleny Mornštajnové má vše, co její knihy činí tolik oblíbenými: hluboký příběh a uvěřitelné hrdiny, kteří si navzdory osudu krok za krokem vyšlapávají pěšinku ke šťastnějšímu životu.