Doba chemlonová - Jak jsem přežil socialismus, svoji rodinu a Brno

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 338 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Doba chemlonová - Jak jsem přežil socialismus, svoji rodinu a Brno koupíte na Dobre-knihy.cz
Dobre-knihy.cz
338 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis
Dětství v socialistickém Československu bylo krásné - asi jako každé dětství. Jen nebýt té normalizace… Staré Brno, přelom šedesátých a sedmdesátých let. Na společnosti jsou stále znát poválečné šrámy, oficiálně se normalizují poměry a tuží se vítězství socialismu. A rodiny si při všeobecném nedostatku musí nějak poradit, ať už jde o bydlení, spotřební zboží, nebo dovolenou v zahraničí. Jedním z mála způsobů, jak tohle každodenní pinožení zvládnout, je brát všechno s humorem. Nebo alespoň s dětskou zvědavostí a naivitou. Kniha Doba chemlonová novináře Jaromíra Marka by se dala označit za kritickou nostalgii. Autor se vrací k neuvěřitelným historkám a zážitkům své poněkud potrhlé rodiny a s láskou a vtipem vzpomíná na dětství a dospívání v husákovském Brně. Má se však na pozoru, aby nepadl do známé pasti a nezaměnil vlastní sentiment za sympatie pro dobovou realitu. Při čtení si tam můžeme užívat všední život v pavlačovém domě, čekání na novou škodovku nebo dovolenou v Rumunsku, aniž by nám cokoli hrozilo. Tedy kromě namožené bránice.
Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Doba chemlonová - Jak jsem přežil socialismus, svoji rodinu a Brno je 338 Kč

Výběr knih autora Jaromír Marek

Zobrazit všechny knihy autora Jaromír Marek
Výběr knih vydavatele Host

Zobrazit všechny knihy vydavatele Host
Naše tipy


Máma není služka, máma je dáma - …pořád mě zajímá, jak to udělat, aby doma bylo dobře…
Knížka krátkých fejetonů o výchově a o tom, jak to vlastně udělat, aby doma bylo dobře. Marek Herman zkoumá svět malých dětí, porovnává ho s pohledem nás dospělých a hledá základní kameny, na kterých lze postavit rodinnou pohodu. Proč je dneska tolik rozmazlených dětí, proč neposlouchají a proč jim vlastně rodiče donekonečna ustupují? Autor se také zaměřuje na postavení mámy v dnešní rodině, to je linka, která celou knihu propojuje. Proč mámy dělají doma dětem služky? Proč jsou věčně uštvané a vystresované? Proč dělají služky dokonce i svým partnerům? A co s tím? Stylem psaní autor navazuje na své dvě úspěšné knihy "Najděte si svého marťana" a "Jsi tam, brácho?". Také zde si se čtenářem vlastně povídá: nutí ho, aby se zastavil, přemýšlel o sobě, o svém životě a o své rodině. K čemu tedy máme rodinu? A k čemu vlastně máme ty děti? A dá se v dnešním světě ještě vůbec v pohodě vychovávat? Můžeme se přitom ještě pořád spolehnout na svůj selský rozum? Nebo je to všechno nenávratně pryč?