Historie okruhu Havířov-Šenov

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 745 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Historie okruhu Havířov-Šenov koupíte na Martinus.cz
Martinus.cz
745 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis
Kniha mapující kompletní historii automobilových závodů na okruhu Havířov-Šenov. Citace, 550 fotografií, plánky, kompletní výsledky, rozbory i rekordy. Desítky tisíc diváků proudily každý rok na automobilové závody na okruhu Havířov-Šenov. Vlastně někdy i třikrát ročně.. Dosud nezpracovaná kompletní historie padesáti dvou sportovních víkendů odhaluje nejen zašlé vzpomínky, ale přináší na světlo i řadu zajímavostí a informací, o kterých jste ještě neslyšeli. Žádné letmé shrnutí, ale opravdový výčet všeho, co se zde událo. Po zakoupení knihy budete vědět, že tam najdete všechno a nic dalšího nebudete potřebovat. Kompletní startovní listiny a téměř kompletní výsledkový servis 208 odjetých závodů vám umožní zařadit každou fotku z vašeho archívu. Nechybí statistiky, vývoj závodní tratě od počátku až do samotného zániku okruhu. Jako bonus přinášíme i historii automobilových závodů na nedalekém okruhu v Těrlicku, které předcházely havířovským závodům do roku 1971. Těšit se můžete i na vzpomínky pamětníků a osobností. Autor knihy Roman Krejčí zužitkoval vlastní zážitky ze závodů i zkušenosti s tvorbou již vydaných knih o historii závodu do vrchu v Ústí nad Orlicí a Fenoménu Ecce Homo.
Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Historie okruhu Havířov-Šenov je 745 Kč

Naše tipy


České hrady, zámky a tvrze V.
Pátá část přehledu panských sídel v Čechách zahrnuje okolo sto třiceti objektů z území, jež se přibližně shoduje s oblastí označovanou dnes jako Východní Čechy. Heber popisuje sídla, jež v jeho době byla ještě rozsáhle dochovaná, stejně jako ta, která byla porůznu přebudována, či je bylo možné odhalit pouze podle nepatrných stop, anebo již zcela zanikla a nezbyly po nich mnohdy ani listinné zmínky. Svazku Východní Čechy dominují nejznámější lokality jako Bradlec a Kumburk, Pardubice a Kunětická Hora, Lichnice, Lanšperk, Trosky či Žamberk. Stručněji autor dále prezentuje a kresbami, rytinami a spoustou poznámek ilustruje podobu a historii mnoha menších sídel, jejichž význam se průběhem času často výrazně měnil.