Karlíček a vosy

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 229 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
229 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis
Je v pořádku někoho mít rád – a je v pořádku někoho rád nemít. Karlíček vosám v lese překáží, nesnesitelně jim páchne a jeho hospodaření na zahradě a v sadu je akorát k vzteku. Karlíčkovi se zas z vosího bzučení může rozskočit hlava a vos je prostě moc a všude plno. Když ale vosí královna jedné zimy málem umrzne, Karlíček ji zachrání a zimní měsíce stráví spolu. Začnou se mít rádi? Ani náhodou. Ale naučí se žít spolu a pomáhat si. Kniha o tom, že se nemáme naučit mít rádi ty, kteří nás štvou, ale naučit se s nimi vycházet, i když je prostě rádi nemáme – což je v pořádku.
Výběr knih autorů Noemi Cupalová , Hana Šradějová

Kniha Karlíček a vosy

Karlíček a vosy

Cena od 229 Kč

Kniha Zvíře, které není vidět

Zvíře, které není vidět

Cena od 132 Kč

Výběr knih vydavatele Běžíliška

Kniha Fata morgána

Fata morgána

Cena od 38 Kč

Kniha Hravouka

Hravouka

Cena od 189 Kč

Kniha Dům číslo 226

Dům číslo 226

Cena od 293 Kč

Kniha Bratři v poli

Bratři v poli

Cena od 314 Kč

Kniha Holčička a drak

Holčička a drak

Cena od 42 Kč

Kniha Co musejí morčata

Co musejí morčata

Cena od 140 Kč

Kniha Franta spadl blízko školy

Franta spadl blízko školy

Cena od 42 Kč

Kniha Devět plchů v pelechu

Devět plchů v pelechu

Cena od 210 Kč

Naše tipy


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.