Odborná literatura

Našli jsme celkem 18 knih spadajících do kategorie odborná literatura, které lze zakoupit na e-shopech a dokázali jsme je automaticky zařadit do kategorií. V databázi máme knih na toto téma ale více, stačí do vyhledávání napsat, co přesně hledáte...
Kniha Magija matematiky

Magija matematiky

Arthur Benjamin

Cena od 598 Kč

Kniha Praha - průvodce/rusky

Praha - průvodce/rusky

Viktor Kubík

Cena od 168 Kč

Kniha Jižní Čechy - malé /rusky

Jižní Čechy - malé /rusky

Libor Sváček

Cena od 142 Kč

Kniha Egon Schiele

Egon Schiele

Roman Neugebauer

Cena od 255 Kč

Kniha Mozart (ruská verze)

Mozart (ruská verze)

Harald Salfellner

Cena od 204 Kč

Kniha Mucha (ruská verze)

Mucha (ruská verze)

Roman Neugebauer

Cena od 210 Kč

Kniha Zápisky Parkinsonnika

Zápisky Parkinsonnika

Lana Nevskaya

Cena od 356 Kč

Kniha František Josef I.

František Josef I.

Juliana Weitlaner

Cena od 210 Kč


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.