Lidožraví lvi ze Tsava a další dobrodružství z východní Afriky

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 336 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Lidožraví lvi ze Tsava a další dobrodružství z východní Afriky koupíte na Dobre-knihy.cz
Dobre-knihy.cz
336 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Pravdivý příběh z Afriky o dvojici krvelačných lvů, kteří v roce 1898 zabili mnoho dělníků při stavbě železnice. V době, kdy se Afrika stala bojištěm evropských mocností a kolonizace dosahovala svého vrcholu, se Británie pustila do vybudování železničního spojení mezi východním pobřežím a Viktoriiným jezerem. Avšak co mělo být triumfem technického pokroku, se rychle proměnilo v noční můru. Dva lidožraví lvi začali nekompromisně lovit dělníky pracující na stavbě mostu přes řeku Tsavo, během devíti měsíců rozpoutali krvavé peklo a celý stavební projekt zastavili. ***** Inženýr John Patterson byl jediný, kdo se krutým šelmám dokázal postavit čelem a svá dobrodružství později barvitě vylíčil v této knize. Jeho strhující vyprávění o odvaze, vytrvalosti a nezlomnosti lidského ducha v konfrontaci s nepředstavitelnou výzvou se i více než po sto letech stále těší nesmírné popularitě, čehož je dokladem i řada filmových adaptací včetně slavného snímku „Lovci lvů“ s Michaelem Douglasem a Valem Kilmerem v hlavních rolích. ***** Seznamte se s kultovním příběhem v jeho původní nezkreslené podobě, fascinujícím celé generace a nyní poprvé dostupným také v češtině. Nechte se vtáhnout do hlubin temné Afriky, kde se člověk střetává s nezkrotnou silou divoké přírody a kde každý okamžik může být tím posledním.

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Lidožraví lvi ze Tsava a další dobrodružství z východní Afriky je 336 Kč

Výběr knih vydavatele STAIR JUMPER

Zobrazit všechny knihy vydavatele STAIR JUMPER
Naše tipy


Dvacet jedna pravd o lásce
Knihkupec Dan Mayrock je sympatický neurotik sžíraný mnoha vnitřními nejistotami. Na radu psychologa si svůj svět začal organizovat do seznamů, a tak životem prochází s tužkou v ruce a neustále si všechno katalogizuje: svoje obavy, že ho jeho skvělá žena Jill přestane mít ráda, závratné tempo, kterým se tenčí rodinné úspory, hrůzu z toho, že selže coby živitel rodiny, tajnou paniku, kterou ho plní jeho bigotní zaměstnankyně, i naprosto pitomé dotazy zákazníků. Pokud vám připadá, že seznam je coby románová forma zcela nepoužitelný, autor vás brzy vyvede z omylu: už po pár stránkách se z pečlivě organizovaných sloupečků začne formovat šíleně vtipný i dojemný příběh nejroztomilejšího knihkupce pod sluncem, který zoufale zbožňuje svoji ženu, bankrot mu dýchá na krk a v honbě za záchranou rodiny, která se má co nevidět rozrůst, se nezdráhá vykřesat v sobě značně sebedestruktivní sklony. Pokud máte rádi hrdiny typu Adriana Molea a Bridget Jonesové, je tohle kniha pro vás. Nechápu, jak Matthew Dicks dokázal, aby příběh zredukovaný do seznamu působil tak lidsky, ale právě takový tento příběh je - upřímmný, křehký, komický a hluboce lidský. - Taylor Jenkins Reid, New York Times bestselling author of Daisy Jones and the Six Často dojemné, občas šokující a po celou dobu zábavné skvěle napsané dílo ukazuje nevyčíslitelné množství možností románové tvorby. – Booklist