Listy Josefa Floriana Jaroslavu Janouchovi

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 204 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Listy Josefa Floriana Jaroslavu Janouchovi koupíte na Dobre-knihy.cz
Dobre-knihy.cz
204 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Katolicky orientovaný vydavatel, překladatel a myslitel Josef Florian (1873-1941) vydával ve Staré Říši jak hodnotnou beletrii, tak především teologickou a filosofickou literaturu, původní i překladovou (za mnohé například Léon Bloy, Jaroslav Durych, Jan Zahradníček, Romano Guardini). Kolem svého vydavatelství soustředil okruh spolupracovníků z řad předních představitelů české kultury té doby (Jakub Deml, Bohuslav Reynek, Josef Vašica a mnozí jiní).
V rámci své rozsáhlé korespondence si mezi lety 1933 a 1938 dopisoval též s polonistou a spisovatelem Jaroslavem Janouchem (1903-1970). Jejich dopisy se týkají především překladů a vydání polských autorů počínaje Cyprianem Norwidem, časem se posouvají i do osobnější roviny. Jejich výměna ustala s okupací Československa a souvisejícími překážkami nakladatelskými, aniž se však přerušily kontakty Jaroslava Janoucha se Starou Říší. V nakladatelství Vyšehrad pečoval o vydávání dětské literatury, přičemž se jako ilustrátoři uplatňovali Florianův syn Michael Florian a zeť Otto Stritzko, komunikace s Florianem pokračovala skrze ně a Viléma Opatrného, dochovaná korespondence pak zahrnuje ještě dopisy a lístky od lidí z Florianova okolí do roku 1942.

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Listy Josefa Floriana Jaroslavu Janouchovi je 204 Kč

Výběr knih autora Ladislav Janouch

Zobrazit všechny knihy autora Ladislav Janouch
Výběr knih vydavatele Ladislav Janouch

Zobrazit všechny knihy vydavatele Ladislav Janouch
Naše tipy


Máma není služka, máma je dáma - …pořád mě zajímá, jak to udělat, aby doma bylo dobře…
Knížka krátkých fejetonů o výchově a o tom, jak to vlastně udělat, aby doma bylo dobře. Marek Herman zkoumá svět malých dětí, porovnává ho s pohledem nás dospělých a hledá základní kameny, na kterých lze postavit rodinnou pohodu. Proč je dneska tolik rozmazlených dětí, proč neposlouchají a proč jim vlastně rodiče donekonečna ustupují? Autor se také zaměřuje na postavení mámy v dnešní rodině, to je linka, která celou knihu propojuje. Proč mámy dělají doma dětem služky? Proč jsou věčně uštvané a vystresované? Proč dělají služky dokonce i svým partnerům? A co s tím? Stylem psaní autor navazuje na své dvě úspěšné knihy "Najděte si svého marťana" a "Jsi tam, brácho?". Také zde si se čtenářem vlastně povídá: nutí ho, aby se zastavil, přemýšlel o sobě, o svém životě a o své rodině. K čemu tedy máme rodinu? A k čemu vlastně máme ty děti? A dá se v dnešním světě ještě vůbec v pohodě vychovávat? Můžeme se přitom ještě pořád spolehnout na svůj selský rozum? Nebo je to všechno nenávratně pryč?