Literární slovník severovýchodní Moravy a českého Slezska 1918-2018

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 345 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
345 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Jakou podobu má regionální literatura od vzniku Československa dodnes? Slovník prostřednictvím lexikografických údajů zachycuje literární obraz regionu. Autorská hesla v životopisných, výkladových a bibliografických částech sledují literární rysy dané oblasti. Upozorňují na určující i zapomínané osobnosti, na okolnosti (zvláště kulturní, historické, národnostní a jazykové), které byly rozhodující nebo je překryl čas, na společenství (časopisy, nakladatelství), ale především na přetrvávající či rodící se literární charakter výlučného prostoru.

Výběr knih autora Iva Málková

Výběr knih vydavatele Host

Naše tipy


Publikace: Příležitostné nápady - Ferrante Elena. Po dobu jednoho roku posílala redakce Guardianu Eleně Ferrante, autorce slavné tetralogie Geniální přítelkyně, různé náměty a otázky. Ona se nad nimi zamýšlela ve svých pravidelných týdenních sloupcích, aby nakonec vznikl tento výjimečný soubor, neopakovatelná literární hra, v níž Ferrante tvoří texty, které se tolik odlišují od jejích románů. Ale ani změna žánru nepotlačila její literární eleganci a pronikavost a jen podpořila celosvětové uznání, kterého se jí dostalo po vydání tetralogie Geniální přítelkyně. Prostřednictvím Příležitostných nápadů se čtenářům Eleny Ferrante dostává jedinečné šance nahlédnout do světa výjimečné autorky a pochopit její inspirativní mysl. Všech dvaapadesát sloupků je doprovázeno barevnými ilustracemi známé italské umělkyně Andrey Uciniové. Publikace: Příležitostné nápady - Ferrante Elena.