Manual of Diacritics

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 482 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
482 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis
Case studies of newly designed accents for contemporary typefaces. Zeměpisné umístění UMPRUM a samotná četnost akcentů v českém jazyce nás předurčují být jedním z míst, kde se výuka tvorby písma soustřeďuje i na komplexní vytváření nejrůznějších diakritických znaků jazyků latinky současných i historických písem. Obrazová učebnice, určená jak studentům písma, tak i ostatním písmovým návrhářům, systematicky zpracovává celou problematiku diakritiky. Jedná se o ucelený systém řešení, který usnadňuje vytváření specifických lokálních znaků. Namísto podrobného textového popisu je vše zpracováno vizuální formou.
Publikace, na níž autor postavil svou úspěšnou habilitaci na UMPRUM v říjnu 2019 a která shrnuje více než deset let autorových zkušeností a výzkumu, má ambice stát se klíčovým zdrojem informací problematiky jazykové podpory latinkových písem. Vychází v české a anglické jazykové mutaci a v grafické úpravě autora knihy Radka Siduna.
Výběr knih autora Jan Radek

Kniha Manual of Diacritics

Manual of Diacritics

Cena od 482 Kč

Výběr knih vydavatele UMPRUM

Kniha Architektúra pohyblivého obrazu

Architektúra pohyblivého obrazu

Cena od 145 Kč

Kniha 3sta drahocenností

3sta drahocenností

Cena od 445 Kč

Kniha 1989 Diskuse 2014

1989 Diskuse 2014

Cena od 412 Kč

Kniha Adéla Matasová: Interface 2014-2017

Adéla Matasová: Interface 2014-2017

Cena od 396 Kč

Kniha 300 Treasures

300 Treasures

Cena od 412 Kč

Kniha Cizí dům? / Ein fremdes Haus

Cizí dům? / Ein fremdes Haus

Cena od 412 Kč

Naše tipy

Kniha Stará bydliště

Stará bydliště

Cena od 155 Kč

Kniha Clavicula Salomonis

Clavicula Salomonis

Cena od 262 Kč

Kniha Milý Bene

Milý Bene

Cena od 238 Kč


Kniha: Mycelium VI: Vrstva ticha; Autor: Kadlečková Vilma; Touha ovládnout psychotroniku přivedla Lucase k Aš~šádovi. Složil slib, stal se jeho učedníkem, a tím se naprosto vydal do jeho rukou. Emocím, které od začátku byly mezi nimi dvěma, už se nedá uniknout. Jenže Lucase zároveň přitahuje most v ...