Militantní modernismus

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 313 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
313 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis
Kniha Owena Hatherleyho Militantní modernismus (2009) zkoumá fenomén modernismu 20. století a nabízí nová východiska pro jeho pochopení. Věnuje se modernímu designu, filmu, pozornost je zaostřena především na architekturu (ať už z hlediska ruského konstruktivismu, či britského brutalismu).
Čtyři kapitoly knihy – věnované brutalitě, totalitě, bezpohlavnosti a odcizení – jsou obhajobou radikálních modernistických pozic; eklekticky vystavěné texty vedou čtenáře od vorticismu přes sovětskou filmovou teorii k analýze Bertolta Brechta, tu odkazují k utopickým sociálním projektům v první sovětské pětiletce, jinde k radikálním vizím Wilhelma Reicha (Sexpol) atd. Hatherley je aktivní, bystrý a poučený blogger, jehož texty v knižním formátu zhutněly. Přináší hned několik prvků, které mohou být českému diskursu přínosné: nebojí se pracovat s levicovými koncepty a ukazuje, že bez hlubšího pochopení komunistické ideologie a praxe nemůžeme pochopit modernistickou kulturu nejen v Sovětském svazu.
Kniha je doplněna obrazovým materiálem a rozsáhlým poznámkovým aparátem.
br>Edice Katedra vznikla na základě potřeby zpřístupnit českým čtenářům kritické a dnes již zásadní referenční teoretické texty o designu. Edici připravují k vydání Petr Krejzek, Pavla Paunerová a Jaroslav Tvrdoň.
Výběr knih autora Owen Hatherley

Kniha Militantní modernismus

Militantní modernismus

Cena od 313 Kč

Kniha Landscapes of Communism

Landscapes of Communism

Cena od 649 Kč

Výběr knih vydavatele UMPRUM

Kniha Architektúra pohyblivého obrazu

Architektúra pohyblivého obrazu

Cena od 145 Kč

Kniha 3sta drahocenností

3sta drahocenností

Cena od 445 Kč

Kniha 1989 Diskuse 2014

1989 Diskuse 2014

Cena od 412 Kč

Kniha Adéla Matasová: Interface 2014-2017

Adéla Matasová: Interface 2014-2017

Cena od 396 Kč

Kniha 300 Treasures

300 Treasures

Cena od 412 Kč

Kniha Cizí dům? / Ein fremdes Haus

Cizí dům? / Ein fremdes Haus

Cena od 412 Kč

Naše tipy

Kniha Stará bydliště

Stará bydliště

Cena od 155 Kč

Kniha Clavicula Salomonis

Clavicula Salomonis

Cena od 262 Kč

Kniha Milý Bene

Milý Bene

Cena od 238 Kč


Kniha: Mycelium VI: Vrstva ticha; Autor: Kadlečková Vilma; Touha ovládnout psychotroniku přivedla Lucase k Aš~šádovi. Složil slib, stal se jeho učedníkem, a tím se naprosto vydal do jeho rukou. Emocím, které od začátku byly mezi nimi dvěma, už se nedá uniknout. Jenže Lucase zároveň přitahuje most v ...