Našeptávač - Romaneto o záhadě, které se říká od antických dob Daimonion

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 264 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Našeptávač - Romaneto o záhadě, které se říká od antických dob Daimonion koupíte na Dobre-knihy.cz
Dobre-knihy.cz
264 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Romaneto o záhadě, které se říká od antických dob Daimonion.

Autor charakterizuje svou prózu ze současnosti jako "pohádku výlučně pro dospělé", v níž si pohrává s představou, co by bylo, kdyby bylo. Co by se stalo, kdyby se v nás nečekaně ozval jakýsi neodbytný vnitřní hlas, sokratovské Daimonion, který nám oznamuje banální události, ale jenž se dá i "ochočit" tak, že například předpovídá čísla tažená v různých loteriích, čehož protagonista prózy Alex Skalský, klarinetista v symfonickém orchestru, jinak nevýrazná osoba a velký milovník filatelie, začne využívat a zakrátko i zneužívat ve svůj prospěch. Díky obrovitým částkám, které vyhraje a k nimž mu dopomohl jeho našeptávač, se z něho stává člověk doslova usmýkaný materiálním přepychem, bohatstvím a zdánlivým štěstím, k němuž dopomáhají peníze. Záhy však Alex zjišťuje, že takový blahobytný život ještě neznamená, že by si mohl sám sebe vážit nebo najít své místo na světě. Čím více je bohatý, tím méně je ukotvený na zemi a mezi lidmi. Peter Stoličný rozklenul ve svém "romanetu" metaforu, která do značné míry vystihuje přítomný hédonický a po povrchních zážitcích prahnoucí svět. A jeho text má téměř filmový spád, v němž nechybějí ostré střihy i koncentrace na detaily, okořeněná sympatickou i citlivou dávkou erotičnosti.

Výběr knih autora Peter Stoličný

Zobrazit všechny knihy autora Peter Stoličný
Výběr knih vydavatele H+H

Zobrazit všechny knihy vydavatele H+H
Naše tipy


Zmizení Stephanie Mailerové
Publikace: Zmizení Stephanie Mailerové - Dicker Joël. V červenci 1994 je ospalé lázeňské městečko Orphea ve státě New York zburcováno děsivou událostí: ve vlastním domě je zavražděn starosta s celou svou rodinou, zabita je i svědkyně zločinu. Vyšetřování několikanásobné vraždy dostane na starost dvojice mladých ambiciózních policistů, Jesse Rosenberg a Derek Scott. Dopadnou a usvědčí vraha, za což získají povýšení i vyznamenání. Jenomže počátkem léta 2014 přijde za Jessem novinářka Stephanie Mailerová a oznámí mu, že tenkrát před dvaceti lety obvinil nesprávnou osobu. Načež ona sama za záhadných okolností zmizí. Publikace: Zmizení Stephanie Mailerové - Dicker Joël.