Třtina ve vichřici

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 228 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
228 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis

Román vypráví o spokojeně žijící rodině na českém maloměstě, jejíž klid rozvrátí mladičká, půvabná, ale citově labilní a zhýčkaná nevěsta.

Bratři Cvrkové pokračují v rodinné tradici a poctivě vedou obchod s rozmanitým zbožím. Pomáhá jim nevlastní sestra a všichni se společně a s láskou starají o starou maminku. Trápení začíná, když se starší Max zamiluje do dcery bohatého obchodníka z Terstu, s níž se ožení. Nevěsta se ocitá ve skromných domácích poměrech, v chladném podnebí trpí, je nešťastná, že manžel stále pracuje, a útěchu hledá ve verších. Pochopení nachází u svého švagra a společně s ním se vrací k rodičům. Svízelná situace je završena tragédií, po jejímž překonání se rodina opět stmeluje, a po těžké, bolestné životní zkušenosti Max získává přehlíženou, ale jemu předurčenou nevěstu.

Výběr knih autora Vlasta Javořická

Výběr knih vydavatele Akcent

Naše tipy


Kniha je naprosto jedinečná ve své ohromující intimitě a popírá stejně děsivě jako v době svého vzniku naši představu, že bychom přece samozřejmě poznali, kdyby mezi námi žilo monstrum, pracovalo vedle nás a tvářilo se, že je jedním z nás. S mrazením stupňujícím se s každou další stránkou sledujeme, jak si autorka začala postupně uvědomovat, že její citlivý spolupracovník z krizové linky Ted Bundy je ve skutečnosti jedním z nejděsivějších sériových vrahů Ameriky. Bundy se doznal k zabití nejméně šestatřicet mladých žen po celých Spojených státech a za tři z těchto vražd byl nakonec odsouzen k smrti na elektrickém křesle. Autorka čerpá mimo jiné i ze své korespondence s Bundym, jež trvala až do doby krátce před jeho popravou. Daří se jí udržovat v rovnováze svůj hluboce osobní pohled na věc a svou roli kriminální reportérky při honu po brutálním sériovém vrahovi - geniálním a charismatickém Bundym, o němž si myslela, že ho zná. Touto nezapomenutelnou kronikou Bundyho života, jeho případu a jejich vzájemného vztahu, Ann Rule změnila směřování literárního žánru true crime.