Why It Does Not Have To Be In Focus

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 396 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
396 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis
Proč fotografoval autoportrét, ale zakrýval si obličej žárovkou (Lee Friedlander, Provincetown, Cape Cod, Massachusetts, 1968)? Nebo proč záměrně podexponovala snímek (Vera Lutter, Battersea Power Station, XI, 13. července 2004)? A proč fotografoval strop (William Eggleston, bez názvu (Greenwood, Mississippi), 1973)? V této knize Jackie Higginsová nabízí živou, informovanou obhajobu moderní fotografie prostřednictvím výběru 100 klíčových snímků, se zvláštním důrazem na posledních dvacet let. Zkoumá, co primárně inspirovalo každého fotografa a sleduje, jaký byl osud jeho snímku. Objasňuje významové vrstvy a vynalézavost těchto osobitých fotografických děl, z nichž některé byly původně zamítnuty jako rozmazané, přeexponované nebo špatně komponované.
Výběr knih autora Jackie Higgins

Kniha Why It Does Not Have To Be In Focus

Why It Does Not Have To Be In Focus

Cena od 396 Kč

Kniha The World Atlas of Street Photography

The World Atlas of Street Photography

Cena od 980 Kč

Výběr knih vydavatele Thames & Hudson

Kniha Manolo's New Shoes

Manolo's New Shoes

Cena od 812 Kč

Kniha A Year in the Art World

A Year in the Art World

Cena od 581 Kč

Kniha Body Art

Body Art

Cena od 178 Kč

Kniha Anthony Burrill: Look & See

Anthony Burrill: Look & See

Cena od 797 Kč

Kniha Andre Fu : Crossing Cultures with Design

Andre Fu : Crossing Cultures with Design

Cena od 1 386 Kč

Kniha Archaeology: Theories, Methods and Practice

Archaeology: Theories, Methods and Practice

Cena od 1 193 Kč

Naše tipy


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.