Za svitu měsíce

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 285 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
285 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Rozdělí je slib a pak jejich lásku možná navždy překazí druhá světová válka. Nina Argentová nestojí o tradiční život italské venkovanky. Jako dcera tvrdohlavé porodní báby je odhodlaná si o vlastním osudu rozhodovat sama. Pak však její bratr emigruje do Ameriky a ona matce slíbí, že ji nikdy neopustí. Když se do jejich horského městečka nakrátko vrátí kamarád zdětství Pietro Pante, přeskočí mezi nimi jiskra. Vtéže době ovšem Mussolini vzemi vyvolá politické napětí. Sotva se vztah obou mladých lidí prohloubí, musí se Pietro znovu vrátit do práce vamerických uhelných dolech. Nina je rozpolcená mezi touhou odjet za ním a mezi odpovědností vůči Itálii i vlastní matce. Vdobě, kdy Mussoliniho fašisti uvrhnou celou zemi do chaosu a rodné městečko terorizují němečtí nacisti, stává se zkaždého dne boj o přežití. Společná budoucnost sPietrem začíná vypadat velmi nejistě, protože spolu ztratí kontakt, navíc Nininy sny o budoucím životě ohrožuje i nacistická okupace a nepřítel, kterému se musí postavit úplně sama… Děj románu Za svitu měsíce popisuje dvě desetiletí plná emocí, triumfů i pádů. Je to příběh neuvěřitelné ženské odolnosti vdobě sílícího fašismu a rozpoutání druhé světové války vItálii. Napínavý historický román o silných ženách, přežití a láscebyl inspirován skutečnými událostmi a jistě si jej oblíbínejen čtenářirománů Eleny Ferrante.

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Za svitu měsíce je 285 Kč

Výběr knih vydavatele Jota

Naše tipy


Druhá republika trvala velmi krátce, od podzimu 1938 do jara 1939. Přesto se na těchto z historického pohledu několika málo dnech dá velmi dobře pozorovat rozpad státu, svíraného v podstatě ze všech stran nepřáteli. Tento rozpad nezpůsobili pouze vnější nepřátelé a evropské velmoci, ale také obyvatelé Československa, pro které byla československá idea prázdným pojmem. Na osudu obyvatel druhé republiky se bohužel dá také velmi dobře pozorovat, jak snadno se společnost otočí zády k těm nejslabším, ať už to byli uprchlíci z pohraničí, političtí emigranti nebo Židé.