Základy práva pre ekonómov

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 574 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Základy práva pre ekonómov koupíte na Martinus.cz
Martinus.cz
574 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis
Právo nie je len pre právnikov. Na trhu práce v podstate nenájdeme pozície, ktoré by si nevyžadovali v menšej alebo väčšej miere znalosť a uplatňovanie práva. Preto je základná právna gramotnosť súčasťou všetkých študijných odborov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Cieľom druhého vydania učebnice je zvýšiť právne povedomie študentov neprávnických fakúlt. Právne povedomie tvoria predstavy o práve a názory na právo, to znamená, čo platí ako právo, čo je v súlade s právom a čo je v rozpore s právom. Tieto predstavy sa u študentov od skutočne platného práva veľakrát, niekedy aj veľmi podstatne, odlišujú. Učebnica podáva informáciu o tých odvetviach práva, s ktorými ekonóm príde v praxi najčastejšie do kontaktu. Učebnica vychádza z dlhoročnej skúsenosti autorského kolektívu s výučbou práva na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Základom učebnice boli teoretické vedomosti, ako aj praktické skúsenosti autorov jednotlivých častí učebnice, ich skúsenosti z pedagogického procesu, ako aj publikačné výstupy pre odbornú verejnosť.
Výběr knih autora Dušan Holub

Zobrazit všechny knihy autora Dušan Holub
Výběr knih vydavatele Wolters Kluwer

Zobrazit všechny knihy vydavatele Wolters Kluwer
Naše tipy


Ada
Ada
Publikace: Ada - Jonášová Veronika. Anastázie je mladá novinářka, momentálně ne zrovna šťastná. Opustil ji partner, v práci se ztrapnila. Potřebuje si udělat pořádek sama v sobě, a tak vyrazí na návštěvu za babičkou do Olomouce. Netuší, že se vydává na cestu do minulosti mnohem vzdálenější, než je její vlastní dětství. A zjišťuje, jak důležité je najít své kořeny, pokud chce pevně stát. Román je inspirovaný osudem Hedy Müllerové (románové Ada), autorčiny německé praprababičky, jejíž rodina v květnu 1945 prošla děsivou zkušeností s nechvalně proslulým internačním táborem pro Němce v Nových Hodolanech, přezdívaným Hodolanské peklo. Zde bylo po válce za katastrofálních podmínek zavřeno několik tisíc Němců a nejméně 235 jich podle doložených úmrtních listů zemřelo. Podle pamětníků zde vedení tábora mimo jiné údajně postřílelo i obyvatele jednoho německého domova pro staré lidi. Příběh, jenž se postupně rozvíjí před užaslýma očima Anastázie, která o něčem takovém doposud neměla ani potuchy, je proložený autentickými dobovými dokumenty, vzpomínkami vysídlených Němců z Olomoucka, zážitky lidí internovaných ve sběrných táborech a vzpomínkami autorčiny babičky. A je neoddělitelnou součástí našich dějin, kterou si musíme připomínat. Publikace: Ada - Jonášová Veronika.