Základy správní vědy

Základy správní vědy

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 371 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Základy správní vědy koupíte na Knihydobrovsky.cz
Knihydobrovsky.cz
371 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis
Učebnice přibližuje témata a poznatky související s organizací a činností veřejné správy, jakož i s plněním jejích funkcí a veřejných úkolů v moderním evropském státě. Objasňuje účel studia veřejné správy v širším pohledu, zaměřeném na podstatné aspekty veřejné správy a nároky, jimž by měla dostát. Poskytuje znalosti a zkušenostní základ pro průběžné hodnocení, analýzu a formulaci doporučení pro zvýšení efektivnosti celého systému i jeho součástí. Kromě tradičních oblastí, jako jsou principy organizace a činnosti, personální základ veřejné správy, rozhodování, veřejný majetek a veřejné statky, přináší učebnice poznatky a náměty k úvahám o reformách veřejné správy, evropském kontextu a principech dobré správy, etice, transparentnosti a informatizaci veřejné správy.
Naše tipy


České hrady, zámky a tvrze V.
Pátá část přehledu panských sídel v Čechách zahrnuje okolo sto třiceti objektů z území, jež se přibližně shoduje s oblastí označovanou dnes jako Východní Čechy. Heber popisuje sídla, jež v jeho době byla ještě rozsáhle dochovaná, stejně jako ta, která byla porůznu přebudována, či je bylo možné odhalit pouze podle nepatrných stop, anebo již zcela zanikla a nezbyly po nich mnohdy ani listinné zmínky. Svazku Východní Čechy dominují nejznámější lokality jako Bradlec a Kumburk, Pardubice a Kunětická Hora, Lichnice, Lanšperk, Trosky či Žamberk. Stručněji autor dále prezentuje a kresbami, rytinami a spoustou poznámek ilustruje podobu a historii mnoha menších sídel, jejichž význam se průběhem času často výrazně měnil.