Zlověsti

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 296 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Martinus.cz
296 Kč
Skladem (odeslání ihned)
Výběr knih vydavatele Art Floyd

Kniha V znamení jablka

V znamení jablka

Cena od 181 Kč

Kniha Placebo Ja

Placebo Ja

Cena od 372 Kč

Kniha Placebo My

Placebo My

Cena od 372 Kč

Kniha Mračná Urdisu

Mračná Urdisu

Cena od 372 Kč

Kniha Hotelová izba

Hotelová izba

Cena od 446 Kč

Kniha Abdoňácka päťročnica (1)

Abdoňácka päťročnica (1)

Cena od 197 Kč

Kniha Kniha Ohňa

Kniha Ohňa

Cena od 394 Kč

Kniha Nasleduje zastávka...

Nasleduje zastávka...

Cena od 331 Kč

Naše tipy


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.