Aktualizace III/4 2022 O důchodovém pojištění, o organizaci a provádění sociálního zabezpečení

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 53 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Booktook.cz
53 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis
Publikace: Aktualizace III/4 2022 O důchodovém pojištění, o organizaci a provádění sociálního zabezpečení - neuveden. - Zákon č. 155/1995 Sb. o důchodovém pojištění - Zákon č. 582/1991 Sb. o organizaci a provádění sociálního zabezpečení - Zákon č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění Návrh zákona přináší do oblasti základního důchodového pojištění rozšíření okruhu náhradních dob pojištění, a to o tzv. nezprostředkované pěstouny, popř. další osoby v obdobném postavení ve smyslu zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí. Titul obsahuje úplné znění zákonů po novele: - Zákon č. 155/1995 Sb. o důchodovém pojištění - Zákon č. 582/1991 Sb. o organizaci a provádění sociálního zabezpečení UPOZORNĚNÍ NA ZMĚNU - Zákon č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění Návrh cílí na osoby s dětmi svěřenými do péče před 1. 1. 2022, kterým zajišťuje účast na důchodovém pojištění, stejně jako před novelou zákona o sociálně-právní ochraně dětí, neboť odebrání této výhody by i vzhledem ke krátké legisvakanci zákona č. 363/2021 Sb., kterým se novelizoval zákon č. 359/1999 Sb., mohlo představovat zásadní zásah do jejich práv. Návrh rovněž přináší možnost nepříspěvkové účasti na důchodovém pojištění v tzv. adaptačním dvouletém období pro osoby, které přijaly do náhradní rodinné péče (svěřenectví či pěstounské péče) dítě/děti po 31. 12. 2021, k překonání prvních často náročných období sžívání se rodiny a příchozích dětí. Cílem je zajistit pro tyto osoby po změnách účinných od 1. 1. 2022 alespoň po přechodnou dobu tzv. nepříspěvkovou účast na důchodovém pojištění, tedy takovou, která není spojena s povinností platit pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti. Díky tomu se tyto osoby mohou podobně jako před 1. 1. 2022 více zaměřit na samotnou péči a nemusejí se zabývat potřebou zajistit si během péče účast na důchodovém pojištění z jiného titulu, např. výkonem výdělečné činnosti, dobrovolnou účastí podmíněnou placením pojistného nebo jiným typem náhradní doby pojištění. Získání doby účasti na důchodovém pojištění (příspěvkové či nepříspěvkové) v zákonem předepsaném rozsahu je jednou z podmínek nároku na každou z dávek důchodového pojištění, tedy na starobní, invalidní, vdovský, vdovecký nebo sirotčí důchod; splnění této podmínky se nevyžaduje jen ve výjimečných případech. Publikace: Aktualizace III/4 2022 O důchodovém pojištění, o organizaci a provádění sociálního zabezpečení - neuveden.
Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Aktualizace III/4 2022 O důchodovém pojištění, o organizaci a provádění sociálního zabezpečení je 53 Kč

Výběr knih autora neuveden

Výběr knih vydavatele Poradce

Naše tipy


Publikace: Pád do tmy - Dranfield Wendy. Začátek strhující detektivní série od bestsellerové autorky Detektiv Madison Harperová a soukromý vyšetřovatel Nate Monroe mají jedno společné – oba si odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Teď spojí síly, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která zmizela z letního tábora na severu Kalifornie. Madison je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství, vedoucí však mlčí jako zařezaní. Pak ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala… a události se dají do pohybu. Publikace: Pád do tmy - Dranfield Wendy.