Britské impérium - Cesta k modernímu světu

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 776 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
776 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Ferguson líčí historii Britského impéria od 16.do 21.století. Impérium, které vdobě svého vrcholu ovládalo čtvrtinu světové populace, čtvrtinu zemského povrchu atéměř všechny oceány, se příznivě podepsalo na vývoji Spojených států aKanady, Indie, Afriky, Austrálie, Nového Zélandu, východní Asie aČíny. Podle Fergusona impérium neožebračovalo národy, které se ocitly pod jeho nadvládou, ale naopak zajišťovalo jejich ekonomický blahobyt tím, že díky této nadvládě byly tyto země politicky stabilní. Idea svobody odlišovala impérium vminulosti od jeho evropských soupeřů, což se mj.projevilo během boje proti nevolnictví. Autor rovněž vyzdvihuje funkční efektivitu impéria. Například vIndii 900 civilních úředníků a70 tisíc vojáků vládlo 250 milionům Indů.

Kniha pro českého čtenáře představuje nejen možnost seznámit se sdějinami, fungováním adědictvím Britského impéria, ale zároveň jedinečnou příležitost korigovat obsah takových zažitých pojmů, jako je kolonialismus nebo vykořisťování. Díky této knize můžeme také lépe pochopit odstup, který si Velká Británie vždy udržovala od kontinentu i Evropské unie a který nakonec vyvrcholil brexitem. Publikace je vybavena rozsáhlým obrazovým materiálem, který působivě dokresluje charakter aatmosféru impéria vté které době azemi.
Nové vydání světového bestselleru.

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Britské impérium - Cesta k modernímu světu je 776 Kč

Výběr knih autora Niall Ferguson

Výběr knih vydavatele Argo

Naše tipy


Svět knižního fenoménu Prašina se rozrůstá v komiksové sérii s novými příběhy, novými hrdiny a novými záhadami. Toto jsou kroniky Prašiny. Užijí si je nováčci i čtenáři, kteří mají Prašinu prochozenou.
Tajemná Prašina se proměnila. Nad starými střechami se tyčí siluety jeřábů, kamenné domy vyklízí prostor sklu a oceli. Dávná tma nevyhnutelně prohrává svůj boj se světlem. Jenže co když na sebe tma dokáže vzít lidskou podobu?
Nový domov sem přichází hledat nesmělý mladík Vašek a brzy na vlastní kůži pocítí, že zdejší klid je jen zdánlivý - pod skořápkou všedního života stále dřímají stará tajemství. Na Prašině začne řádit tajemný žhář a na ohořelých stěnách se objeví podivný symbol.