Pařížská ohlédnutí

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu Pařížská ohlédnutí aktuálně nelze zakoupit v žádném z porovnávaných e-shopů...

Krátký popis

Paříž! Víme o ní ještě dřív, než se nám podaří ji spatřit na vlastní oči. Město na Seině se už od první chvíle usadí vsrdci. Neoslňuje nádherou, ale přirozenou elegancí. Štíhlá Eiffelova věž, bělostný chrám Sacré Coeur na Montmartru, malíři na malém náměstíčku, nákladní lodi na Seině, kde lidé i žijí, široké bulváry i typická tržiště, kavárničky na ulici…

A ktomu se pak ještě řadí i osobní zážitky a setkání. Vstupují do člověka jako pevné zážitky včase. Paříž má najednou mnohem pestřejší podobu, jsou vní totiž nejen stavby, ale i lidé, kteří kní neodmyslitelně patří. Herci, básníci, malíři, spisovatelé, zpěváci. Všichni, které jsme tam potkali.

Podělím se svámi o těch pár zážitků, které způsobily, že mi Paříž přirostla ksrdci. Třeba i vám tak bude ještě bližší.

Pojďme se tedy společně vydat na procházku městem, někde se zastavit a třeba i ohlédnout…

Výběr knih autora Jan Cimický

Zobrazit všechny knihy autora Jan Cimický
Výběr knih vydavatele Olympia

Zobrazit všechny knihy vydavatele Olympia
Naše tipy


Máma není služka, máma je dáma - …pořád mě zajímá, jak to udělat, aby doma bylo dobře…
Knížka krátkých fejetonů o výchově a o tom, jak to vlastně udělat, aby doma bylo dobře. Marek Herman zkoumá svět malých dětí, porovnává ho s pohledem nás dospělých a hledá základní kameny, na kterých lze postavit rodinnou pohodu. Proč je dneska tolik rozmazlených dětí, proč neposlouchají a proč jim vlastně rodiče donekonečna ustupují? Autor se také zaměřuje na postavení mámy v dnešní rodině, to je linka, která celou knihu propojuje. Proč mámy dělají doma dětem služky? Proč jsou věčně uštvané a vystresované? Proč dělají služky dokonce i svým partnerům? A co s tím? Stylem psaní autor navazuje na své dvě úspěšné knihy "Najděte si svého marťana" a "Jsi tam, brácho?". Také zde si se čtenářem vlastně povídá: nutí ho, aby se zastavil, přemýšlel o sobě, o svém životě a o své rodině. K čemu tedy máme rodinu? A k čemu vlastně máme ty děti? A dá se v dnešním světě ještě vůbec v pohodě vychovávat? Můžeme se přitom ještě pořád spolehnout na svůj selský rozum? Nebo je to všechno nenávratně pryč?