Poradce 7/2023 DPH po novele s komentářem

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 197 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Poradce 7/2023 DPH po novele s komentářem koupíte na Dobre-knihy.cz
Dobre-knihy.cz
197 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis

Od 1. 1. 2023 nabývá účinnosti novela zákona o DPH, která byla provedena zákonem č. 366/2022 b., který byl v listopadu 2022 schválen Poslaneckou sněmovnou i Senátem PČR. Touto novelou byl zvýšen limit obratu pro povinnou registraci plátce daně, upřesněna pravidla pro určení místa plnění při prodeji zboží na dálku a provedeny dílčí změny v ustanoveních, která upravují podávání kontrolních hlášení. Přechodná ustanovení upravující pravidla pro registraci plátce a pro zrušení registrace plátce v souvislosti se zvýšením limitu obratu nabyla účinnosti ke dni následujícími po zveřejnění tohoto zákona ve Sbírce zákonu, tj. od 3. 12. 2022. V návaznosti na nový stavební zákon byl v roce 2021 schválen navazující zákon č. 284/2021 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím stavebního zákona (dále jen změnový zákon). V části třicáté šesté tohoto změnového zákona je uvedena i změna zákona o DPH, která by měla nabýt účinnosti od 1. 7. 2023, ale je možné, že ve vazbě na novelizaci stavebního zákona dojde k posunu účinnosti této novely.

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Poradce 7/2023 DPH po novele s komentářem je 197 Kč

Výběr knih autora Václav Benda

Zobrazit všechny knihy autora Václav Benda
Výběr knih vydavatele Poradce

Zobrazit všechny knihy vydavatele Poradce
Naše tipy


Ada
Ada
Publikace: Ada - Jonášová Veronika. Anastázie je mladá novinářka, momentálně ne zrovna šťastná. Opustil ji partner, v práci se ztrapnila. Potřebuje si udělat pořádek sama v sobě, a tak vyrazí na návštěvu za babičkou do Olomouce. Netuší, že se vydává na cestu do minulosti mnohem vzdálenější, než je její vlastní dětství. A zjišťuje, jak důležité je najít své kořeny, pokud chce pevně stát. Román je inspirovaný osudem Hedy Müllerové (románové Ada), autorčiny německé praprababičky, jejíž rodina v květnu 1945 prošla děsivou zkušeností s nechvalně proslulým internačním táborem pro Němce v Nových Hodolanech, přezdívaným Hodolanské peklo. Zde bylo po válce za katastrofálních podmínek zavřeno několik tisíc Němců a nejméně 235 jich podle doložených úmrtních listů zemřelo. Podle pamětníků zde vedení tábora mimo jiné údajně postřílelo i obyvatele jednoho německého domova pro staré lidi. Příběh, jenž se postupně rozvíjí před užaslýma očima Anastázie, která o něčem takovém doposud neměla ani potuchy, je proložený autentickými dobovými dokumenty, vzpomínkami vysídlených Němců z Olomoucka, zážitky lidí internovaných ve sběrných táborech a vzpomínkami autorčiny babičky. A je neoddělitelnou součástí našich dějin, kterou si musíme připomínat. Publikace: Ada - Jonášová Veronika.