PVS č. 11-12/2021

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 89 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Knihydobrovsky.cz
89 Kč
Není skladem

Krátký popis
Měsíčník je členěn do kapitol: Zdravotnictví, Elektronizace, Samospráva a Odměňování, ve kterých se věnujeme aktuálním legislativním změnám v daných oblastech a úplné znění zákonů a vyhlášek doplňujeme příspěvkem autora...• ZÁKON č. 325/2021 Sb. o elektronizaci zdravotnictvíV současnosti neexistuje jednoznačný zdroj nejčastěji využívaných údajů ve zdravotnictví, a to jak při výkonu státní správy, tak při poskytování zdravotních služeb, nebo při jejich úhradách či následné kontrole.Nový zákon umožní zavést elektronizaci zdravotnictví postupně a vyřešit její náběh, a to systémově a koordinovaně. V první řadě se jedná o vybudování a ukotvení infrastruktury elektronického zdravotnictví s jednoznačným určením identity pacientů a zdravotnických pracovníků. Dále přispěje k zajištění standardizace zdravotnické dokumentace vedené v elektronické podobě, zavede i možnost využít resortní systémové certifikáty, resortní elektronické podpisy, časová razítka či pečetě. Pro zajištění informovanosti a přístupu občanů ke službám bude sloužit portál elektronického zdravotnictví, ze kterého budou služby přístupné zejména pro pacienty, ale i ostatní uživatele služeb elektronického zdravotnictví.Elektronizace zdravotnictví znamená postupnou náhradu zdravotnické dokumentace vedené o pacientovi v listinné podobě zdravotnickou dokumentací v elektronické podobě. Takto vedenou zdravotnickou dokumentaci je jednodušší zpřístupnit oprávněným osobám, Integrované datové rozhraní je stanoveno takovým způsobem, aby veškeré operace s elektronickým záznamem byly zaznamenány a následně mohli být zpřístupněny pacientovi…
Výběr knih vydavatele Poradce

Naše tipy


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.