Tauhíd jednoduše - Učení o jedinosti Boha skrze proroka Mohammeda

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 184 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Tauhíd jednoduše - Učení o jedinosti Boha skrze proroka Mohammeda koupíte na Dobre-knihy.cz
Dobre-knihy.cz
184 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis

Tato kniha popisuje problematiku monoteismu, božích atributů a modloslužby z islámského pohledu dle převážně saudskoarabského výkladu islámské víry. Tato teologická dogmata tvoří základ výkladu islámu dle muslimského hnutí salafistů. V islámské teologii se problematice exkluzivity jednoho jediného Boha říká tauhíd. V této knize se seznámíte nejen se základním výkladem konceptu tauhídu, ale také s názorem salafistické teologie na otázku, proč jsou zakázány mnohé praktiky, jež v rámci své víry praktikují jiné směry výkladu islámu a jež salafisté považují za projevy modloslužby. Jedná se tak o jednu z prvních knih v českém jazyce, která podrobně vysvětluje tuto složitou oblast islámské teologie, a je tak významným přínosem pro všechny, kdo se snaží do hloubky studovat problematiku islámu a různost jeho teologických směrů a výkladů.

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Tauhíd jednoduše - Učení o jedinosti Boha skrze proroka Mohammeda je 184 Kč

Výběr knih vydavatele Lukáš Lhoťan

Zobrazit všechny knihy vydavatele Lukáš Lhoťan
Naše tipy


Máma není služka, máma je dáma - …pořád mě zajímá, jak to udělat, aby doma bylo dobře…
Knížka krátkých fejetonů o výchově a o tom, jak to vlastně udělat, aby doma bylo dobře. Marek Herman zkoumá svět malých dětí, porovnává ho s pohledem nás dospělých a hledá základní kameny, na kterých lze postavit rodinnou pohodu. Proč je dneska tolik rozmazlených dětí, proč neposlouchají a proč jim vlastně rodiče donekonečna ustupují? Autor se také zaměřuje na postavení mámy v dnešní rodině, to je linka, která celou knihu propojuje. Proč mámy dělají doma dětem služky? Proč jsou věčně uštvané a vystresované? Proč dělají služky dokonce i svým partnerům? A co s tím? Stylem psaní autor navazuje na své dvě úspěšné knihy "Najděte si svého marťana" a "Jsi tam, brácho?". Také zde si se čtenářem vlastně povídá: nutí ho, aby se zastavil, přemýšlel o sobě, o svém životě a o své rodině. K čemu tedy máme rodinu? A k čemu vlastně máme ty děti? A dá se v dnešním světě ještě vůbec v pohodě vychovávat? Můžeme se přitom ještě pořád spolehnout na svůj selský rozum? Nebo je to všechno nenávratně pryč?