Aktualizace II/3 2022 Živnostenský zákon, Zákon o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 59 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Booktook.cz
59 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis
Publikace: Aktualizace II/3 2022 Živnostenský zákon, Zákon o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce - neuveden. Živnostenský zákon - Dvě kategorie koncesovaných živností spjatých se silniční motorovou dopravou nákladní by měly doznat změn. Zákon o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce - Nový zákon přináší změnu platné právní úpravy tzv. milostivého léta, která se týkala postupu soudního exekutora v exekuci vedené podle exekučního řádu, nikoliv exekuce daňové nebo správní. Titul obsahuje úplná znění: - Zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon) - Zákon č. 214/2022 Sb., o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce a o změně souvisejících Živnostenský zákon Předmět koncesované živnosti spjaté se silniční motorovou dopravou nákladní by měl být stanoven následujícím způsobem. Silniční motorová doprava: - nákladní provozovaná vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti přesahující 3,5 tuny určenými k přepravě zvířat nebo věcí, - nákladní mezinárodní provozovaná vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti přesahující 2,5 tuny a nepřesahující 3,5 tuny určenými k přepravě zvířat nebo věcí, - nákladní vnitrostátní provozovaná vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti nepřesahující 3,5 tuny určenými k přepravě zvířat nebo věcí a nákladní mezinárodní provozovaná vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti nepřesahující 2,5 tuny určenými k přepravě zvířat nebo věcí. Zákon o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce Navrhovaná právní úprava obnovuje s účinností od 1. září 2022 možnost povinných v exekuci splnit podmínky tzv. milostivého léta. Hlavní změny, které ve srovnání s platnou právní úpravou tento návrh přináší, lze shrnout takto: - povinní budou moci uhradit vymáhanou jistinu a paušální náhradu nákladů exekuce do 3 měsíců od účinnosti předkládaného materiálu, - povinný bude nově muset ve stanovené lhůtě soudnímu exekutorovi písemně sdělit, že žádá o zahájení postupu podle právní úpravy tzv. milostivého léta, - povinný bude moci požádat soudního exekutora o sdělení výše částky, která má být uhrazena pro splnění podmínek tzv. milostivého léta, nebo o sdělení, zda tato částka již byla vymožena přede dnem nabytí účinnosti tohoto návrhu; soudní exekutor bude povinen na tuto žádost odpovědět do 15 dnů od jejího doručení; návrh řeší i situaci, kdy je žádost o sdělení výše částky podána v listopadu 2022, - paušální náhrada nákladů exekuce soudního exekutora v rámci tzv. milostivého léta se nově stanoví ve výši 1 500 Kč; tato částka by měla lépe odrážet výši nákladů soudního exekutora ... Publikace: Aktualizace II/3 2022 Živnostenský zákon, Zákon o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce - neuveden.
Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Aktualizace II/3 2022 Živnostenský zákon, Zákon o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce je 59 Kč

Výběr knih autora neuveden

Výběr knih vydavatele Poradce

Naše tipy


Publikace: Pád do tmy - Dranfield Wendy. Začátek strhující detektivní série od bestsellerové autorky Detektiv Madison Harperová a soukromý vyšetřovatel Nate Monroe mají jedno společné – oba si odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Teď spojí síly, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která zmizela z letního tábora na severu Kalifornie. Madison je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství, vedoucí však mlčí jako zařezaní. Pak ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala… a události se dají do pohybu. Publikace: Pád do tmy - Dranfield Wendy.