In the Shadow of Others - Belarusian-Latvian Relations from the Past to Nowadays

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 368 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

In the Shadow of Others - Belarusian-Latvian Relations from the Past to Nowadays koupíte na Dobre-knihy.cz
Dobre-knihy.cz
368 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis

Bělorusko a Lotyšsko jsou sousedé, které pojí řeka Daugava. Proto mají obyvatelé obou sousedních států a národů dlouhodobé zkušenosti s tím, jak spolu žít a jak spolupracovat –? sahají přinejmenším do raného středověku. Avšak přesto lze Lotyše stěží označit za ty, jež Bělorusové vnímají po sobě jako "následující v pořadí". Totéž zřejmě platí i pro pohled Lotyšů na Bělorusy, historicky totiž byla větší pozornost věnována vztahům Lotyšů s Němci, Poláky nebo Rusy. Analýza kulturních, jazykových a historických vztahů mezi Bělorusy a Lotyši tak tvoří důležitou součást vzájemného porozumění a vývoje reálií mezi oběma státy a společnostmi. Kolektivní monografie sestává ze čtyř tematických bloků: 1. Archeologie a historie, 2. Etnologie, folkloristika, orální historie, 3. Sociální aktivity, dějiny vzdělávání, filosofie a 4. Věda, kultura a umění, literatura, cestovní ruch. Čtenář najde informace o různých vědních oborech, bělorusko-lotyšských vazbách a vůbec sférách spolupráce mezi Bělorusy a Lotyši uspořádané chronologicky od středověku po současnost. Kniha začíná statí o historii výzkumu bělorusko-lotyšských vazeb na přelomu 20. a 21. století, autory pětadvaceti článků je dvacet šest badatelů z Běloruska, Lotyšska, Polska a České republiky.

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy In the Shadow of Others - Belarusian-Latvian Relations from the Past to Nowadays je 368 Kč

Výběr knih autora Mirosław Jankowiak

Zobrazit všechny knihy autora Mirosław Jankowiak
Výběr knih vydavatele Slovanský ústav AV ČR

Zobrazit všechny knihy vydavatele Slovanský ústav AV ČR
Naše tipy


Máma není služka, máma je dáma - …pořád mě zajímá, jak to udělat, aby doma bylo dobře…
Knížka krátkých fejetonů o výchově a o tom, jak to vlastně udělat, aby doma bylo dobře. Marek Herman zkoumá svět malých dětí, porovnává ho s pohledem nás dospělých a hledá základní kameny, na kterých lze postavit rodinnou pohodu. Proč je dneska tolik rozmazlených dětí, proč neposlouchají a proč jim vlastně rodiče donekonečna ustupují? Autor se také zaměřuje na postavení mámy v dnešní rodině, to je linka, která celou knihu propojuje. Proč mámy dělají doma dětem služky? Proč jsou věčně uštvané a vystresované? Proč dělají služky dokonce i svým partnerům? A co s tím? Stylem psaní autor navazuje na své dvě úspěšné knihy "Najděte si svého marťana" a "Jsi tam, brácho?". Také zde si se čtenářem vlastně povídá: nutí ho, aby se zastavil, přemýšlel o sobě, o svém životě a o své rodině. K čemu tedy máme rodinu? A k čemu vlastně máme ty děti? A dá se v dnešním světě ještě vůbec v pohodě vychovávat? Můžeme se přitom ještě pořád spolehnout na svůj selský rozum? Nebo je to všechno nenávratně pryč?