Jacques Ranciere

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 238 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
238 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis
Jacques Ranciere (1940) je francouzsky filosof, který se zabývá primárně otázkami politiky a estetiky. V 60. letech patřil k žákům a spolupracovníkům marxistického teoretika Louise Althussera, z jehož okruhu vzešel vlivný sborník Lire le Capital (Číst Kapitál), na němž se Ranciere autorsky podílel. Na přelomu 60. a 70. let nabývá Rancierovo myšlení svébytného charakteru. Do středu jeho zájmu si pozvolna razí cestu problematika rovnosti. Ta se stane trvalou součástí a klíčovým prvkem jeho myšlení. Monografie Jacques Ranciere se zaměřuje především na Rancierovu politickou a estetickou teorii, ale také na historický kontext jeho myšlení a jeho poměr k dílu některých jeho současníků, například k filosofii Jeana-Françoise Lyotarda či Alaina Badioua. Ondřej Krochmalný vystudoval filosofii na Filosofické fakultě Ostravské univerzity a Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Publikoval mj. v časopisech Analogon nebo A2. Zabývá se kontinentálním myšlením 20. století a věnuje se také překladu (Alain Badiou, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Jacques Ranciere).
Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Jacques Ranciere je 238 Kč

Výběr knih vydavatele Rybka Publishers

Kniha A stanu se králem

A stanu se králem

Cena od 268 Kč

Kniha 40 důvodů, proč nemít děti

40 důvodů, proč nemít děti

Cena od 99 Kč

Kniha A stanu se králem

A stanu se králem

Cena od 268 Kč

Kniha Biologické hodiny

Biologické hodiny

Cena od 199 Kč

Naše tipy

Kniha Clavicula Salomonis

Clavicula Salomonis

Cena od 262 Kč

Kniha Milý Bene

Milý Bene

Cena od 238 Kč

Kniha Jak rád jsem žil

Jak rád jsem žil

Cena od 587 Kč

Kniha Srdíčko 2 - Srdíčko v nebezpečí

Srdíčko 2 - Srdíčko v nebezpečí

Cena od 59 Kč


Kniha: Toulavá kamera 33; Autor: Toušlová Iveta, Maršál Josef,; Další díl knižní verze populárního televizního pořadu Toulavá kamera s tipy na výlety po celé České republice. Víte, kde můžete ochutnat víno z Pekla, který hrad má přezdívku Východočeské Pompeje a proč skály poblíž Kašavy na úpatí ...