Ekonomie

Našli jsme celkem 129 knih spadajících do kategorie ekonomie, které lze zakoupit na e-shopech a dokázali jsme je automaticky zařadit do kategorií. V databázi máme knih na toto téma ale více, stačí do vyhledávání napsat, co přesně hledáte...
Kniha Kdo chce naše peníze?

Kdo chce naše peníze?

Hana Lipovská

Cena od 179 Kč

Kniha Globální Minotaurus

Globální Minotaurus

Yanis Varoufakis

Cena od 299 Kč

Kniha Ekonomika kultury

Ekonomika kultury

Petr Dostál

Cena od 573 Kč

Kniha Kdo dostává co a proč

Kdo dostává co a proč

Alvin E. Roth

Cena od 59 Kč

Kniha Hospodářská politika

Hospodářská politika

Ingeborg Němcová

Cena od 269 Kč

Kniha Dramata a frašky ekonomie

Dramata a frašky ekonomie

Pavel Kohout

Cena od 187 Kč

Kniha Podpora lokální ekonomiky

Podpora lokální ekonomiky

Marek Pavlík

Cena od 274 Kč

Kniha Základy ekonomie sportu

Základy ekonomie sportu

Hobza Vladimír

Cena od 226 Kč


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.