Průvodci evropou

Našli jsme celkem 385 knih spadajících do kategorie průvodci evropou, které lze zakoupit na e-shopech a dokázali jsme je automaticky zařadit do kategorií. V databázi máme knih na toto téma ale více, stačí do vyhledávání napsat, co přesně hledáte...
Kniha Skotsko

Skotsko

Rob Humphreys

Cena od 798 Kč

Kniha Chorvatské pobřeží

Chorvatské pobřeží

Marek Podhorský

Cena od 240 Kč

Kniha Maďarsko - Kapesní průvodce

Maďarsko - Kapesní průvodce

Dušan Němec

Cena od 168 Kč

Kniha To je Paříž

To je Paříž

Miroslav Sasek

Cena od 225 Kč

Kniha Dánsko

Dánsko

Jan Draždan

Cena od 290 Kč

Kniha Kréta

Kréta

Klaus Boetig

Kniha Itálie

Itálie

Tim Jepson

Kniha Koruna Evropy

Koruna Evropy

Jaromír Zaoral

Cena od 466 Kč

Kniha Azurové pobřeží

Azurové pobřeží

Budée Gisela

Cena od 179 Kč

Kniha Alpy

Alpy

Dieter Maier

Cena od 249 Kč

Kniha KAM za koupáním

KAM za koupáním

Jan Pohunek, Iva Pohunková

Cena od 236 Kč

Kniha Anglie - Turistický průvodce

Anglie - Turistický průvodce

neuveden

Cena od 656 Kč


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.