Lidská práva na roz(s)cestí

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 439 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
439 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis

Lidská práva dnes představují právní a etický rámec fungování společnosti. Jejich doktrína a praxe se dynamicky proměňuje. Impulzy k tomu přicházejí zevnitř i zvenčí práva. Do hry vstupují inovace mající původ v teoretickém diskursu, hledání nových cest justicí i proměny společenského kontextu. A právě těmito otázkami se zabývá kniha kolektivu autorů z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Jejím leitmotivem je inventura stavu lidských práv tváří v tvář realitě počátku 21. století utvářené fenomény globalizace, integrace, multikulturalismu a nových technologií. Kniha nabízí tematickou pestrost a pluralitu perspektiv, z nichž lze na lidská práva nahlížet. Jejich svorníkem je snaha zodpovědět otázku, na jaké křižovatce se lidská práva nacházejí: jsou tato práva ještě na vzestupu, nebo už narazila na meze svého růstu? Vybrané kapitoly: • Prˇirozena´ pra´va v evropsky´ch filozoficky´ch tradici´ch pozdni´ho strˇedoveˇku a rane´ho novoveˇku • Jsou lidská práva ideologií? • Slábnoucí role státu v kontextu plurality lidských práv • Rozmach lidských práv jako původce státní represe • Technické aspekty odklízení předpisů zasahujících do lidských práv • Omezení shromažďovacího práva z důvodu ochrany veřejného zdraví • Koronavirus, lidská práva a institucionální gynekologická předporodní péče v ČR • Eutanázie a globální model základních práv • Sociální funkce vlastnictví jako integrační prvek ve společnosti • Limity využívání technologie rozpoznávání obličejů policií • Digitální suveréni: moc a postavení platforem, práva uživatelů a hledání rovnováhy

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Lidská práva na roz(s)cestí je 439 Kč

Výběr knih autora Katarzyna Žák Krzyžanková

Výběr knih vydavatele Auditorium

Naše tipy


Publikace: Babička drsňačka - Walliams David. Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: "Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!" Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc! Publikace: Babička drsňačka - Walliams David.