Vliv nových technologií na trestní právo

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 456 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
456 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis

Pakliže bylo 19. století, jak praví klasik, stoletím páry, pak 21. století je patrně stoletím umělé inteligence a obecněji nových technologií. Tyto se nesporně promítají takřka do všech aspektů lidského života a také do práva coby normativního systému, který jej reguluje. Tato kniha, která vznikla na půdorysu stejnojmenné konference, se zaměřuje na zodpovězení otázky, jaký dopad mají nové technologie konkrétně na právo trestní. Pozornost autorů je věnována problematice elektronických důkazů v trestním řízení, virtuálním měnám, úvahám o trestní odpovědnosti umělé inteligence a za ni či specifikům trestné činnosti v kyberprostoru. Čtenářům kniha představuje otázky, které vyvěrají z konfrontace tradičních trestněprávních institutů a technologických novot i neotřelé odpovědi autorů na ně.

Vybrané kapitoly:
Roboti za mřížemi - je české trestní právo připraveno na rozvoj umělé inteligence?
Bezpilotní letadla (drony) a oprávnění policistů k zamezení jejich provozu
Autonomní vozidla - vybrané otázky vzniku trestní odpovědnosti
Trestné činy proti počítačovým systémům
Kyberšikana
Kybergrooming - zrcadlo společnosti?
Digitální důkazy a jejich hodnocení
Vězeňské telefonické nahrávky a jejich důkazní využití v trestním řízení
Kryptoměny a trestní proces
Bitcoin a další kryptoměny očima trestního práva
Trestný čin neoprávněného pořízení obrazového a zvukového záznamu de lege ferenda

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Vliv nových technologií na trestní právo je 456 Kč


Výběr knih vydavatele Auditorium

Naše tipy


Publikace: Babička drsňačka - Walliams David. Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: "Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!" Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc! Publikace: Babička drsňačka - Walliams David.