Život je krátký

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 239 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Život je krátký koupíte na Dobre-knihy.cz
Dobre-knihy.cz
239 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Život je krátký je nová básnická kniha Jiřího Žáčka s novou poetikou, s nutností nových myšlenek, s novým pohledem na vlastní osud, kterým se řídí duše, a s novou filozofií, jak porozumět lidem a světu.

Kdo myslí jinak, bystří naši mysl a dává světu kouzlo, vtip a smysl.

Je až neuvěřitelné, jak se verše ve sbírce Život je krátký shodují s barevnými ilustracemi Josefa Velčovského. V knize je jich celá galerie, vytvářejí prostor, ve kterém se Žáčkovy básně bezpečně pohybují jakoby ve svém vesmíru. Rozum a cit v nich dosahují rovnováhy, i když život je krátký, beznadějně krátký, a žádnou chvíli nejde vrátit zpátky. Nevrátí se láska, radost nebo sláva a nelze pozdržet ani pocit štěstí, ale můžeme se také bránit návratu tragédií, zloby a bezbřehého smutku, když budem dny, které ještě přijdou, brát jako svátky. A na to je potřeba mít kuráž a osvobodit se.

Vem svých pět švestek, sbal si krosnu,

jako když jedeš na hory.

Roztáhni křídla a leť do snu

všem realistům navzdory.

Výběr knih autora Jiří Žáček

Zobrazit všechny knihy autora Jiří Žáček
Výběr knih vydavatele Šulc - Švarc

Zobrazit všechny knihy vydavatele Šulc - Švarc
Naše tipy


Máma není služka, máma je dáma - …pořád mě zajímá, jak to udělat, aby doma bylo dobře…
Knížka krátkých fejetonů o výchově a o tom, jak to vlastně udělat, aby doma bylo dobře. Marek Herman zkoumá svět malých dětí, porovnává ho s pohledem nás dospělých a hledá základní kameny, na kterých lze postavit rodinnou pohodu. Proč je dneska tolik rozmazlených dětí, proč neposlouchají a proč jim vlastně rodiče donekonečna ustupují? Autor se také zaměřuje na postavení mámy v dnešní rodině, to je linka, která celou knihu propojuje. Proč mámy dělají doma dětem služky? Proč jsou věčně uštvané a vystresované? Proč dělají služky dokonce i svým partnerům? A co s tím? Stylem psaní autor navazuje na své dvě úspěšné knihy "Najděte si svého marťana" a "Jsi tam, brácho?". Také zde si se čtenářem vlastně povídá: nutí ho, aby se zastavil, přemýšlel o sobě, o svém životě a o své rodině. K čemu tedy máme rodinu? A k čemu vlastně máme ty děti? A dá se v dnešním světě ještě vůbec v pohodě vychovávat? Můžeme se přitom ještě pořád spolehnout na svůj selský rozum? Nebo je to všechno nenávratně pryč?