Zrození a stárnutí - Dvě životní etapy optikou konceptu zranitelnosti

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 154 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
154 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Zrození a stárnutí - dvě životní fáze, v nichž se ve většině případů všichni ocitáme v prostředí institucionální péče a které jsou navíc specifické z hlediska míry autonomie. Tato publikace se zaměřuje na analýzu zkušenosti zranitelnosti, a to konkrétně v interakcích mezi zdravotnickým personálem a dvěma skupinami příjemců a příjemkyň péče ocitajících se ve znevýhodněné pozici. Jedná se konkrétně o příjemce a příjemkyně péče seniorského věku v prostředí geriatrického oddělení a příjemkyně odlišné národnosti v prostředí perinatální péče. Kniha na základě dat z etnografického výzkumu nabízí vhled do prostředí institucionální péče a snaží se popsat, jak je zranitelnost ustavována a současně zpochybnit jeho uplatnění coby neměnné vlastnosti takto klasifikovaných skupin jedinců. Tato studie, spadající do oblasti sociologie zdraví a nemoci a medicínské antropologie, zároveň představuje konceptualizaci samotného pojmu zranitelnosti z perspektivy intersekcionální teorie a je přínosnou jak pro badatele, badatelky a studující v oblasti sociálních a zdravotnických věd, tak i pro ostatní čtenářské publikum zajímající se o danou problematiku.

Výběr knih vydavatele Západočeská univerzita v Plzni

Naše tipy


Po úspěšném vyřešení svého prvního případu na Mallorce se chce vyšetřovatel Toni Morales konečně pustit do nevyřešené vraždy svého nevlastního bratra. Události však nabírají rychlý spád. V hotelu je během rekonstrukce nalezeno zazděné tělo ženy a za podivných okolností umírá majitel bytu. Toni Morales se navíc obává, že se v jeho týmu objevuje někdo, komu nemůže důvěřovat. A možná má právě tento člověk něco společného se smrtí jeho nevlastního bratra...