Aktualizace VI/4 2022 Energetický zákon

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 53 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Booktook.cz
53 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis
Publikace: Aktualizace VI/4 2022 Energetický zákon - neuveden. - Zákon č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon) - ZÁKON č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie a o změně některých zákonů Mimořádně vysoké ceny energií ohrožují fungování většiny domácností v České republice. Danou situaci není vhodné a dostatečné řešit stávajícím právním institutem příspěvku na bydlení, v jehož rámci může stát pomoci nejvíce energeticky zranitelným zákazníkům. Za současné situace se jeví jako nezbytné vytvořit zcela nový právní institut, jehož prostřednictvím stát zajistí rychlou a efektivní pomoc zákazníkům, která se odrazí přímo v jejich faktuře za elektřinu nebo plyn. Titul obsahuje úplná znění: - Zákon č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon) Energetický zákon Tržní cena elektřiny na pražské burze PXE vystoupila v meziročním srovnání v červnu letošního roku z částky 2 tis. Kč za 1 MWh na aktuálních 5,6 tis Kč za 1 MWh elektřiny. Tržní cena zemního plynu na stejné burze vystoupila v meziročním srovnání z částky 0,5 tis. Kč za 1 MWh na aktuálních cca 2,2 tis Kč za 1 MWh zemního plynu. Nárůst cen energií je v řádech stovek procent, a proto bezprecedentní. Mimořádně vysoké ceny energií ohrožují fungování většiny domácností v České republice. Danou situaci není vhodné a dostatečné řešit stávajícím právním institutem příspěvku na bydlení, v jehož rámci může stát pomoci nejvíce energeticky zranitelným zákazníkům. Za současné situace se jeví jako nezbytné vytvořit zcela nový právní institut, jehož prostřednictvím stát zajistí rychlou a efektivní pomoc zákazníkům, která se odrazí přímo v jejich faktuře za elektřinu nebo plyn. Navrhovaná právní úprava bude mít dopad na státní rozpočet. Předkládaný návrh zákona má sociální dopad na obyvatelstvo. Příspěvek na úhradu nákladů za elektřinu a zemní plyn zajistí úsporu z celkových plateb za energie a ulehčí tak zákazníkům jejich ekonomickou situaci v době rostoucí inflace. Publikace: Aktualizace VI/4 2022 Energetický zákon - neuveden.
Výběr knih autora neuveden

Výběr knih vydavatele Poradce

Naše tipy


Publikace: Pád do tmy - Dranfield Wendy. Začátek strhující detektivní série od bestsellerové autorky Detektiv Madison Harperová a soukromý vyšetřovatel Nate Monroe mají jedno společné – oba si odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Teď spojí síly, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která zmizela z letního tábora na severu Kalifornie. Madison je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství, vedoucí však mlčí jako zařezaní. Pak ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala… a události se dají do pohybu. Publikace: Pád do tmy - Dranfield Wendy.