Můj přítel Neil aneb Nejstudenější polévka na Mallorce

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 169 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
169 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis
Neil je magnetem na nestandardní, absurdní, komické, dojemné i fatální situace. V mládí jej vyloučili z kněžského semináře, napravoval záda nahému Lou Reedovi a zesnulá osmiletá dívenka mu posmrtně zachránila život. Z bílého Renaultu 4, koupeného od Kurtise Roosevelta, se jen silou myšlenky stal žlutý a v ulicích Palma de Mallorca políbíl úplně cizí dámu. V dětství býval Neil plachý, dnes přednáší své vlastní básně každému na potkání. A spontánně tanší, jakmile uslyší hudbu. Ir, který se živil jako osteopat v Londýně a pak se usadil na Mallorce. Rád se dá do řeči s kýmkoliv v křivolakých uličkách vesnice Deiá, v nejkrásnějším místě na světě. A jeho životním mottem je: "Nedělat nic".
Výběr knih vydavatele Klika

Kniha Básně z let 1972-1998

Básně z let 1972-1998

Cena od 186 Kč

Kniha Bloncčin deníček

Bloncčin deníček

Cena od 212 Kč

Kniha Byl jsem nechtěné dítě beze jména

Byl jsem nechtěné dítě beze jména

Cena od 161 Kč

Kniha Aglajina zem

Aglajina zem

Cena od 182 Kč

Kniha Bastien, syn hvězd

Bastien, syn hvězd

Cena od 195 Kč

Kniha Blondýna na cestách

Blondýna na cestách

Cena od 171 Kč

Kniha Bretaň -- až na konec světa

Bretaň -- až na konec světa

Cena od 161 Kč

Kniha Bretaň až na konec světa

Bretaň až na konec světa

Cena od 196 Kč

Naše tipy


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.