PaM 6-7/2022 Válečný konflikt na Ukrajině – pracovněprávní souvislosti, Zaměstnanci z Ukrajiny v České republice a zdravotní pojištění, Nemocenské pojištění - změny

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 254 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
254 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis
V rámci pracovněprávních vztahů v ČR válečný konflikt na Ukrajině ovlivňuje 2 oblasti, a to jednak zaměstnance z Ukrajiny pracující v ČR již před vypuknutím válečného konfliktu a dále nově příchozí uprchlíky, kteří se snaží vstoupit na český trh práce. Obě oblasti jsou obsahem příspěvku.Titul obsahuje:Měsíčník obsahuje aktuální příspěvky doplněné o příklady z praxe a aktuální judikaturu. Je rozdělen na rubriky: Aktuálně, Pracovní právo, Chyby a pokuty, Judikatura, Pracovní cesta, Automobil v podnikání, Odvody, Veřejná správa, Vzory smluv, Výdaje zaměstnavatele, Vedoucí pracovník …- Válečný konflikt na Ukrajině – pracovněprávní souvislosti- Zaměstnanci z Ukrajiny v České republice a zdravotní pojištění- Nemocenské pojištění – změny- Podmínky v pracovněprávních vztazích - nová směrnice EU- Jak správně napsat pracovní smlouvu- Limitace výše náhrady škody způsobené zaměstnancem- Poškození zdraví z práce- Starobní důchodce a závislá činnost- Proč mají ženy nižší mzdu než muži- Dlouhodobé ošetřovné ve zdravotním pojištění- Kurzové rozdíly u příspěvkových organizací- Jak správně napsat pracovní řád ve veřejné správěPracovněprávní souvislosti válečného konfliktu na UkrajiněV rámci pracovněprávních vztahů v ČR válečný konflikt na Ukrajině ovlivňuje 2 oblasti, a to jednak zaměstnance z Ukrajiny pracující v ČR již před vypuknutím válečného konfliktu a dále nově příchozí uprchlíky, kteří se snaží vstoupit na český trh práce. Obě oblasti jsou obsahem příspěvku.Zaměstnanci z Ukrajiny v České republice a zdravotní pojištěníV České republice je zaměstnán velký počet občanů Ukrajiny. Jak mají čeští zaměstnavatelé postupovat při placení pojistného, když jejich ukrajinský zaměstnanec obdrží povolávací rozkaz a které podmínky platí při zaměstnávání těchto osob v České republice je obsahem příspěvku.Nemocenské pojištění – změnyNejdůležitější změnou pro letošní rok je v oblasti dávek nemocenského pojištění zvýšení redukčních hranic pro stanovení denního vyměřovacího základu pro výpočet dávek nemocenského pojištění. Změny se týkají také otcovské, dlouhodobého ošetřovného, elektronizací postupů orgánů veřejné moci a elektronizaci zdravotnictví. U dlouhodobého ošetřovného bylo vyhodnoceno, že podmínka alespoň 7denní hospitalizace pro nárok na dlouhodobé ošetřovné je neúměrně dlouhá, a proto došlo k jejímu zkrácení na 4 dny, do nichž se počítá i den přijetí do lůžkového zařízení a den propuštění z něho. Druhou změnou u dlouhodobého ošetřovného bylo, že podmínka hospitalizace nebude platit u osob, které vyžadují celodenní dlouhodobou péči a byl u nich konstatován inkurabilní stav s potřebou poskytování paliativní péče a dlouhodobého ošetřování v domácím prostředí.
Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy PaM 6-7/2022 Válečný konflikt na Ukrajině – pracovněprávní souvislosti, Zaměstnanci z Ukrajiny v České republice a zdravotní pojištění, Nemocenské pojištění - změny je 254 Kč


Výběr knih vydavatele Poradce s.r.o.

Naše tipy


Druhá republika trvala velmi krátce, od podzimu 1938 do jara 1939. Přesto se na těchto z historického pohledu několika málo dnech dá velmi dobře pozorovat rozpad státu, svíraného v podstatě ze všech stran nepřáteli. Tento rozpad nezpůsobili pouze vnější nepřátelé a evropské velmoci, ale také obyvatelé Československa, pro které byla československá idea prázdným pojmem. Na osudu obyvatel druhé republiky se bohužel dá také velmi dobře pozorovat, jak snadno se společnost otočí zády k těm nejslabším, ať už to byli uprchlíci z pohraničí, političtí emigranti nebo Židé.