Blues Alive 25

Knihu koupíte v 1 e-shopu od 298 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
298 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis
Mezinárodní hudební festival Blues Alive slaví v roce 2021 pětadvacáté výročí svého vzniku. Za tu dobu na jeho pódiu stály desítky špičkových umělců z celého světa, zvláště pak z kolébky bluesové hudby, Spojených států amerických. Kniha BLUES ALIVE 25, kterou editorsky uspořádal dlouholetý dramaturg festivalu a hudební publicista Ondřej Bezr, se ohlíží za touto slavnou historií ve dvou rovinách. Jednak prostřednictvím rozhovorů s pětatřiceti umělci, které přímo na místě konání pořídili v průběhu let známí čeští hudební publicisté Milan Tesař, Michal Bystrov, Michal Pařízek či Jan Sobotka. V jejich hledáčku uvízly takové hudební celebrity několika generací jako například Louisiana Red, Hubert Sumlin, Shemekia Copeland, Lucky Peterson, Otis Taylor, Jonny Lang, Fantastic Negrito, Joan Osborne, Ana Popović, Joe Louis Walker, Kenny Neal nebo Lizz Wright. Druhou vzpomínkovou linií pak jsou desítky fotografií, připomínajících festivalové dění na hlavním pódiu i mimo něj. Jejich autory jsou fotografové, kteří od začátku s festivalem spolupracují, Ivan Prokop, Tomáš Turek, Martin Siebert a další. Kniha BLUES ALIVE 25 je nejen milou vzpomínkou pro ty fanoušky, kteří svou účastí festivalové dějiny spoluutvářeli, ale zároveň zcela unikátním, výhradně z domácích zdrojů vzniklým pohledem na současnou světovou scénu bluesové a související hudby.
Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy Blues Alive 25 je 298 Kč

Výběr knih autora Ondřej Bezr

Kniha Fotografie, které hrají

Fotografie, které hrají

Cena od 368 Kč

Kniha Luboš Andršt Ještě hraju vestoje

Luboš Andršt Ještě hraju vestoje

Cena od 263 Kč

Kniha Blues Alive 25

Blues Alive 25

Cena od 298 Kč

Kniha To je hezký, ne?

To je hezký, ne?

Kniha To je hezký, ne?

To je hezký, ne?

Cena od 218 Kč

Kniha Celý to mám v mlze

Celý to mám v mlze

Cena od 88 Kč

Kniha ... a to je blues

... a to je blues

Cena od 204 Kč

Kniha Celý to mám v mlze

Celý to mám v mlze

Cena od 80 Kč

Výběr knih vydavatele Galén

Kniha 1. lékařská fakulta UK v běhu času

1. lékařská fakulta UK v běhu času

Cena od 609 Kč

Kniha 5 minut po půl

5 minut po půl

Cena od 173 Kč

Kniha Abysme se nezbláznili

Abysme se nezbláznili

Cena od 456 Kč

Kniha (H)různé básně

(H)různé básně

Cena od 143 Kč

Kniha 90. výročí objevu inzulínu

90. výročí objevu inzulínu

Cena od 83 Kč

Naše tipy


Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů.
Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.