V ohni světů. Ivo Andrić - Jeden evropský osud

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 311 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
311 Kč
Skladem (dodání do 3 dnů)

Krátký popis

Oceňovaný životopis jugoslávského spisovatele a diplomata Ivo Andriće (1892-1975), nositele Nobelovy ceny za literaturu (1961). Andrić se narodil chorvatským rodičům v Bosně a Hercegovině, maturoval v Sarajevu (1912) a navštěvoval univerzity v Záhřebu, Vídni a Krakově, studia dokončil roku 1923 ve Štýrském Hradci. Od roku 1914 publikoval básně, později i povídky a jiné prózy. V letech 1920-1941 působil v diplomatických službách Království Jugoslávie ve Vatikánu, Rakousku, Španělsku a v kritickém období let 1939-1941 také v Německu. V poválečné komunistické Jugoslávii zastával čestné politické funkce a reprezentoval svou zemi ve světě. Po získání Nobelovy ceny byl hojně překládán v zahraničí včetně Československa.
Životopis Ivo Andriće, sepsaný Michaelem Martensem, se s odstupem více než čtyřiceti let ohlíží za nevšedním životem literáta, který prošel hlavními evropskými turbulencemi 20. století. V mládí působil v protihabsburském spolku Mladá Bosna a mezi jeho přátele patřili i sarajevští atentátníci z roku 1914. Jako diplomat se zúčastnil oslavy narozenin Adolfa Hitlera, řešil dodávky zbraní s Göringem, po válce vstoupil do Titovy komunistické strany a na Stalinovo pozvání navštívil Moskvu. Přitom po nocích psal skvělá literární díla - jen málo světových spisovatelů mělo pozoruhodnější životní osud.
Prostřednictvím životopisu Ivo Andriće kniha zároveň poutavě a srozumitelně líčí spletité dějiny zemí bývalé Jugoslávie v 19. a především ve 20. století.

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy V ohni světů. Ivo Andrić - Jeden evropský osud je 311 Kč


Naše tipy


Publikace: Babička drsňačka - Walliams David. Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: "Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!" Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc! Publikace: Babička drsňačka - Walliams David.