DÚVaP 7-8/2022 Vstupní cena, Cestovní náhrady

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Knihu koupíte v 1 e-shopu od 203 Kč

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Koupit ihned" nezobrazí stránka knihy ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Dobre-knihy.cz
203 Kč
Skladem (odeslání ihned)

Krátký popis

V první kapitole Uplatnění paušálu u daně z příjmů FO Ing. Ivan Macháček rozebírá uplatnění různých forem paušálu podle jednotlivých ustanovení zákona o daních z příjmů. Jak řešit situace, kdy se s paušálem poskytovaným zaměstnavatelem můžeme setkat u zaměstnanců s příjmy ze závislé činnosti?

Nárok na cestovní náhrady vzniká nejen u pracovních cest, ale také v některých dalších, věcně obdobných případech, jako je například přeložení nebo dočasné přidělení zaměstnance. O jaké minimální cestovní náhrady se jedná? Jak se vypočtou? Dozvíte se ve druhé kapitole Cestovní náhrady v podnikání od JUDr. Evy Dandové.

S vyčíslením vstupní ceny hmotného majetku a nehmotného majetku to není vždy jednoduché. Ve 3 kapitole Jak stanovit vstupní cenu, se od Ing. Martin Děrgel, zaměří na hmotný majetek, který se nejen v praxi daleko častěji vyskytuje, ale jehož se taktéž týká pestřejší paleta metod a variant oceňování.

Uplatnění paušálu u daně z příjmů

Příspěvek rozebírá uplatnění různých forem paušálu podle jednotlivých ustanovení zákona o daních z příjmů. Informace lze využít jednak v rámci daňového přiznání poplatníka daně z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2021 a rovněž při postupu poplatníka v roce 2022 při aplikaci paušálních výdajů. V jednotlivých kapitolách se věnujeme následujícím otázkám uplatnění paušálních výdajů: paušální výdaje u poplatníka s příjmy dle § 7 ZDP a obchodní majetek, uplatnění paušálních výdajů v případě finančního leasingu, uplatnění paušálních výdajů v souvislosti s podáním dodatečného daňového přiznání, uplatnění výše procenta paušálních výdajů v případě činnosti finančních poradců a profesionálních sportovců. Ukážeme si rovněž situace, kdy se s paušálem poskytovaným zaměstnavatelem můžeme setkat u zaměstnanců s příjmy ze závislé činnosti.

Cestovní náhrady v podnikání

Pracovní cesty zaměstnanců jsou poměrně časté, ať už jde o kratší nebo delší výkony práce mimo jejich pravidelné pracoviště v tuzemsku nebo v zahraničí. Při těchto cestách vznikají přímé či nepřímé zvýšené výdaje, zejména na dopravu a stravování. Je nasnadě, že tyto soukromé výlohy by měl nahradit zaměstnavatel, který přikázal vykonání pracovní cesty. O jaké minimální cestovní náhrady se jedná? Jak se vypočtou? Nárok na cestovní náhrady vzniká nejen u pracovních cest, ale také v některých dalších, věcně obdobných případech, jako je například přeložení nebo dočasné přidělení zaměstnance. O tom všem budou následující řádky.

Jak stanovit vstupní cenu – metodika, druhy, postupy

Vstupní cena představuje zákonem stanovenou metodu ocenění (dlouhodobého) hmotného majetku pro účely daní z příjmů. Slouží zejména jako základna pro výpočet daňových odpisů a zůstatkové ceny, která může být za určitých podmínek rovněž daňově účinným výdajem (nákladem). Zdálo by se nadbytečné zavádět nějaké nové speciální ocenění tohoto majetku dlouhodobé spotřeby čistě pro účely daní z příjmů, proč jednoduše nevyužít osvědčené a v praxi poměrně nekonfliktní účetní ocenění pořizovací cenou, vlastními náklady, případně reprodukční pořizovací cenou. Ano, tato standardní metodika není pohřbena. Jednak i nadále slouží pro ocenění dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku v účetnictví, a jednak je zpravidla také základem pro vyčíslení zmíněné daňové vstupní ceny. Účetní ocenění ovšem pro daňové účely nepostačuje kvůli celé řadě specifik…

Vývoj ceny
Aktuální Ø cena knihy DÚVaP 7-8/2022 Vstupní cena, Cestovní náhrady je 203 Kč


Výběr knih vydavatele Poradce s.r.o.

Naše tipy


Druhá republika trvala velmi krátce, od podzimu 1938 do jara 1939. Přesto se na těchto z historického pohledu několika málo dnech dá velmi dobře pozorovat rozpad státu, svíraného v podstatě ze všech stran nepřáteli. Tento rozpad nezpůsobili pouze vnější nepřátelé a evropské velmoci, ale také obyvatelé Československa, pro které byla československá idea prázdným pojmem. Na osudu obyvatel druhé republiky se bohužel dá také velmi dobře pozorovat, jak snadno se společnost otočí zády k těm nejslabším, ať už to byli uprchlíci z pohraničí, političtí emigranti nebo Židé.